دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های VoIP

تکنیک هایی از استریسک

تکنیک هایی از استریسک

تغییر کیفیت صدا و همچنین برطرف کردن اکو در استریسک

شاید تا به حال با مشکل بازگشت صدا و همچنین آهسته بودن صدای ارسالی، در سیستم های تلفنی تحت شبکه ای (VoIP) که بر پایه استریسک هستند، برخورده باشید. در این مقاله آموزشی قصد داریم به معرفی راه حل بر طرف کردن این مشکلات از طریق خط فرمان استریسک بپردازیم.

بمنظور رفع مشکلات مذکور لازم است که در خط فرمان استریسک به مسیر زیر برویم (در اینجا ما برای تست از یکی از مراکز تلفن زایکو مدل U20 که بر پایه استریسک می باشد استفاده کرده ایم) :

ابتدا با استفاده از برنامه Putty(و یا هر برنامه ای که دسترسی SSH را فراهم می کند) به خط فرمان مرکز تلفن U20 متصل می شویم.

پس از وارد کردن یوزرنیم و پسورد، وارد خط فرمان می شویم.

برای انجام تنظیمات مورد نظر باید به آدرس /etc/asterisk/cd برویم. شاخه استریسک دارای زیرشاخه های زیادی می باشد که در این زیرشاخه ها می توان تنظیمات اصلی استریسک را مشاهده و تغییر داد. در شکل زیر قسمتی از این زیرشاخه ها قابل مشاهده است.

بعد از ورود به شاخه استریسک با استفاده از دستور vi chan_dahdi.conf وارد زیرشاخه chan_dahdi.conf می شویم.

 

ابتدا بمنظور افزایش میزان صدای ارسالی و دریافتی در دو طرف مکالمه :

اگر به پارامترهایی که در این زیرشاخه وجود دارد دقت کنید، به گزینه ای تحت عنوان txgain برخواهید خورد که مقدار روبروی آن صفر می باشد. با افزایش مقدار آن میتوان حجم صدای خروجی از مرکز تلفن را افزایش داد. همچنین با افزایش مقدار پارامتر rxgain مقدار حجم صدای دریافتی را می توان تنظیم کرد.

حال برای حل کردن مشکل اکوی صدا، در همین زیرشاخه به سراغ پارامتر echocancle میرویم. برای این پارامتر می توان مقادیری از قبیل عدد (که واحد آن میلی ثانیه می باشد) و همچنین عبارت no و yes را تنظیم کرد که بسته به تجهیزات بکار رفته در مرکز مخابراتی و همچنین دستگاه ها و تجهیزات شبکه ای میان مسیر، میتوان از بین این مقادیر مناسب ترین مورد را انتخاب کرد.

پس از انجام تغییرات مورد نظر، به طریق زیر تنظیمات را ذخیره میکنیم :

Esc -----> Shift + : ------>   w -----> q -----> Enter

البته یکی از محاسن مراکز تلفنی زایکو این است که بسیاری از مقادیری که از طریق خط فرمان استریسک قابل تنطیم است، از طریق رابط گرافیگی نیز قابلیت تنطیم دارد که این خود باعث سهولت در کار با این مراکز تلفنی می باشد.

 

برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و ماکرویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.

 


شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow