دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

دستگاه وایرلس ligowave ptp 5npro

دستگاه وایرلس ligowave ptp 5npro

معرفی دستگاه وایرلس ligowave ptp 5npro

داخل دستگاه وایرلس ligowave ptp 5npro

نمای بیرونی دستگاه لیگو

این رادیو بازار مناسب و موقتی را در ایران پیمود و با اینکه سخت افزار بسیار محدود و یکپارچه ای از لحاظ رادیو و برد داشت اما به علت استفاده از فریم ور مناسب روی رادیو و یک تکنولوژی خاص در مایمو (MiMo)که ادعا کرده بود نسبت به مایمو های دیگر اصطلاحا کر و ناشنود می باشد توانسته بود توجه مشتریان و نصابان وایرلس را جلب کند البته خرابی های متعددی برای این رادیو اخیرا گزارش شده که برای تعمیر و گارانتی سرگردان می باشند.کاهش باند ارسالی نسبت به رقبا و همچنین خرابی های متعدد و قیمت نامناسب سبب شده که از طرفداران ان در ایران کاسته شود.
اون تکنولوژی مایموی خاص که عرض شد w-jet میباشد که ادعا کرده کیفیت و باند بهتری در فواصل طولانی در اختیار مشتری قرار میدهد. البته تست های ما تفاوت فاحش و مشهودی در نقاط الوده فرکانسی نشان نداد.

ligowave link calculator ، محاسبه گر لینک

اما انصافا باید عرض کرد نرم افزار مناسبی برای انالیز لینک های رادیوی و محاسبه سیگنال دریافتی و تخمین ارتفاع موردنیاز و با در نظر گرفتن قوس زمین ارایه نموده است و درضمن نقاط داخل ایران را نیز به راحتی انالیز می نماید. فقط توصیه میشود به درستی اطلاعات را وارد نموده و توان ارسالی رادیو را با توجه به جداول سیگنال و پهنای باند مورد نیاز پر نماییم. احتیاط در بهره انتن و توان ارسالی و ارتفاع و قله تپه ها و گردنه ها فراموش نشود . خود نیاز به یک کلاس اموزشی و تجارب ویژه دارد.

بارها به متخصصین نصاب تذکر داده شده تنها به گوگل ارتث برای انالیز لینک های مسافت طولانی اکتفا ننمایند زیرا قوس زمین و عدم تخمین درست سیگنال و فرزنال زون (Fresnel Zone)و همچنین ارتفاع ساختمان ها ، همکاران محترم را دچار اشتباه می نماید. در طول سال مراجعات متعددی داریم که تخمین نادرست برای مشتریان ،هزینه و فرصت را از دست انها ربوده و مجبور شده اند با پول بیشتر کار های سخت را به متخصص واگذار نمایند.

برای مثال تا 40 کیلومتر قوس زمین زیاد ازار دهنده نیست . اما برای 50 کیلومتر حدود 50 متر و برای 60 کیلومتر حدود 70 متر و برای 120 کیلومتر حدود 250 متر و برای 200 کیلومتر حدود 800 متر ... اثر انحنا و قوس زمین می باشد.

تذکر: با افزایش فاصله قوس تصاعدی بالا میرود.
تنها اختلاف سطح در مبدا و مقصد ملاک کار نیست . بلکه در طول مسیر قوس زمین ، بر روی موانع کوتاه نیز اثر گذاشته و گاهی مانع دید ما می شوند. لذا توصیه می شود با نرم افزار لیگو و یا لینک پلنر موتورولا (Motorolla Link Planner )ارتباط خود را دقیق انالیز گرده و ساختمان ها را نیز به روش های هندسی همچون تشابه مثلت یا محاسبه گر های اینترنتی دیگر در طول مسیر خود پیشبینی دقیق انجام دهید .

هنر اصلی یک متخصص شبکه های بیسیم پیش بینی دقیق میزان ارتفاع موردنیاز و بهره انتن و سیگنال دریافتی و در نهایت تخمین پهنای باند واقعی براساس الودگی محیط فرکانسی و موانع محیطی در آخر نوع رادیو و تنظیمات مربوطه می باشد. : تک تک این کلمات برای علاقه مندان سعی شده با دقت و تجربه انتقال داده شود امیدواریم راهگشای متخصصین باشد.

محیط وارد نمودن پارامترهای اولیه لینک

نتیجه نرم افزار .

در این مثال ساده که تصاویر مربوط به ظاهر قدیمی تر نرم افزار لیگو می باشد به این نتیجه میرسیم که برای یک لینک 3.6 مایلی دستگاهی مثل نانو استیشن 5 (Nano Station 5  )سیگنالی معادل 70- خواهد داد که مناسب این ارتباط با پهنای باند بالا نمی باشد. همیشه سعی کنید به سیگنال های 50- تا 55- دست یابید.ارتفاع در این لینک مناسب می باشد چون شعاع فرزنال زون  (Fresnel Zone ) ما به طور کامل بیرون از موانع می باشد. طبق استاندارد برای یک ارتباط پایدار با باند بالا همیشه می بایست 60 درصد فرزنال زون خارج از موانع باشد.
نکات زیادی در مورد ریز پارامترهای نرم افزار می باشد که از حوصله بحث در کانال خارج می باشد که در دوره های آموزشی تمرکز ویژه ای بر روی آن خواهیم داشت.
با یک مراجعه رایگان انلاین به سایت لیگو و کمی تحقیق می توانید به اسانی ارتباطات خود را انالیز نمایید.

نوشته شده توسط سید محمدجواد شیخ ابومسعودی

برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و ماکرویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.


شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow