دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

رادیوی Microwave دراگون کانادایی

رادیوی Microwave دراگون کانادایی

رادیو های مایکروویو دراگون کانادایی( Dragonwave )از فرکانس ۶ تا ۸۰ گیگاهرتر. تا ۴ گیگابیت برثانیه!

کمپانی کانادایی دراگون ویو از بزرگترین تولید کنندگان ارتباطات پرظرفیت مایکروویو مخابراتی و با سابقه طولانی می باشد و همیشه در زمینه ارتباطات بیسیم نقطه به نقطه بر روی فرکانس های مختلف پیشرو و صاحب تکنولوژی بوده است. در حال حاضر محصولات ویژه خود را برای کمپانی موبایلی نوکیا (Nokia) و زیمنس (siemens) سفارشی تولید و توزیع می نماید. 
دراگون با توجه به مسافت لینک و نیاز مشتری به پهنای باند از فرکانس ۶ گیگ تا ۸۰ گیگ محصولات متفاوتی را تولید نموده و تا ظرفیت ۴ گیگابیت برثانیه و مدیلاسیون(Modulation ) 2048QAM رادیوهای پرظرفیت وایرلس خود را ارایه نموده است.
این شرکت هرساله محصولات جدید خود را بزرگترین نمایشگاههای تلکام (Telecom)دنیا به نمایش می گذارد. و مدیریت مجموعه ادعا نموده که به زودی تکنولوژی های جدید و متفاوتی را به بازار عرضه خواهد نمود.

تصویر دو عددodu دراگون در باند 38 گیگ قابلیت 400 مگ جابجایی لینک بکهال (BackHul) را دارا می باشند.

این مدل airpair تولید 2007 میباشد 8 سال پیش در نوع خود بی نظیر بوده ارتباطی پایدار و بدون وقفه و بکهال (پرظرفیت)

۴ گروه از محصولات ويژه این کمپانی توسط داده نما در ایران ارایه می گردد:

Harmony Eband

ویژگی های این محصول :
این رادیو برای مسافت های کوتاه و زیر ۵ کیلومتر کاربرد داشته و درفرکانس های بسیار بالا که به E-band مشهور هستند کارایی داشته و تا ۲ گیگابیت برثانیه باند پر ظرفیت عبور میدهد . شایان ذکر است در این رادیو ها از کانالهایی با عرض باند گسترده ۵۰۰ مگاهرتز استفاده گردیده است.

1. Up to 2Gbps capacity

2. From 71-76 GHz Licensed E-band

3. 500MHz channel width

4. Up to 5Km

AirPair 200

این محصول تولید شرکت DragonWave می باشد که برای لینک های مایکروویو طراحی شده است. و با توجه به اینکه در حال حاضر تولید آن متوقف گردیده است قیمت ان کاسته شده و جهت مشتریانی که تا ۴۰۰ مگ باند در مجموع نیاز دارند کارایی وسیعی دارد.
این محصول برای محیط های با شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده می باشد. همچنین سرعت انتقال اطلاعات در محصول AirPair را می توان به صورت نرم افزاری تا 400mbps بر اساس نیاز تنظیم نمود.

ویژگی های محصول :

1. پشتیبانی از بازه فرکانسی 11 تا 38 گیگاهرتز

2. ظرفیت انتقال اطلاعات تا 400Mbps

3. مناسب برای فضاهای باز

4. مودم رومیزی و یا رکمونت با ارتفاع 1U

5. قابلیت تغییر مدولاسیون

Horizon Compact Plus


هورایزون کامپکت تنها محصول کامل ات دور و یک پارچه برای فضاهای کاملن بیرونی طراحی شده است و از ۶ تا ۳۸ گیگاهرتز و با مدیلاسیون سنگین 2048QAM تولید گردیده است. این محصول تا ۲ گیگابیت برثانیه ظرفیت دارد و با توجه به نوع فرکانس انتخابی در مسافت های دوربرد قابل نصب می باشد.

ویژگی های این محصول :

6GHz - 38Ghz 

1-2Gbps capacity

2048 QAM modulation

Full outdoor

تصاویر رادیوی فول ات دور دراگون . هورایزون کامپکت که از 400 مگ تا 2 گیگ برثانیه ظرفیت های متفاوت تولید میشه

 

دسته اخر سری های دراگون هم؛ Horizon Quantum

هورایزون کوانتون یکی از محصولات قدرتمند دراگون برای فواصل طولانی و پرظرفیت تا ۴ گیگابیت برثانیه و کار بر روی فرکانس های ۶ تا ۳۸ گیگاهرتز تولید گردیده است .این محصول در ۳ قسمت اصلی ODU , IDU , Antenna تولید شده و یونت داخلی IDU از طریق کابل RF LMR400 به یونیت بیرونی ODU متصل گردیده و از طریق کانال ویوگاید پکت ها بر روی فرکانس خاص به سمت انتن و بیرون هدایت می گردند. یونیت داخلی دارای ۸ پورت گیگابیت می باشد. برای فواصل طولانی بالای ۵۰ کیلومتر فرکانس های پایین ۷ گیگ توصیه می گردد. این محصول به صورت فول داپلکس کارایی دارد. 
ویژگی های این محصول :

2-4Gbps capacity

6GHz - 38Ghz 

8GbE Port

برخلاف چیزی که فکر میکنید اتفاقا این تصویر در عین سادگی متعلق به انتن اندروی امریکایی در باند 23 گیگاهرتز و یکی از قدرترین تولید کنندگان انتن در دنیا می باشد. که از با بازکردن رادوم امروز در محل کار تصویر تهیه شد.

این انتن به سفارش شرکت دراگون ویو همراه با فلنچ مخصوص جهت oduهای دراگون ساخته شده . و سایز انتن مذکور 2 فوت حدود 60 سانت می باشد.

خب شاید به نظرتون این تصویر سینک دستشویی باشه

خیر. این سوراخ تعبیه شده در out door unit باند 38 گیگاهرتز دستگاه دراگون ویو می باشد. که وظیفه هدایت سیگنال به خارج از دستگاه و انتقال به انتن را برعهده دارد.

به کانالهای عبور دهنده و هدایت کننده سیگنال ما ویوگاید می گوییم.

در تصویرفوق مشاهده می کنید جهت جلوگیری از انعکاس شدید در اتاق برای تست پهنای باند ما تنها ویوگاید ها را مقابل هم قرار میدهیم.

خب حالا در ادامه میریم سراغ یک دستگاه حرفه ای وایرلس

بله بسیار طراحی پیچیده اما کمی از تاریخ گذشته. این تصویر متعلق به رادیو موتورولا ptp 600 میباشد . که از گران قیمت ترین رادیو های وایرلس در دنیا می باشد.

سازنده انتن فلت اون هم شرکت مارس اسراییل می باشد. این رادیو در زمان خود پادشاهی می نمود و البته کم رقیب و باکیفیت طراحی شده بود.

 

محل اتصال ODU دراگون باند 23 به آنتن Andrew . دقیقا دهنه ویوگایدها مقابل هم منطبق می گردند تا سیگنال از فیدانتن به بیرون متصاعد گردد

این تصاویر صرفا جهت ارایه مفهوم ویوگاید (هدایت کننده موج) در فرکانس های بالا نمایش داده شد .اما در ایرفایبر کلیه اتصالات جداناشدنی و سرهم می باشند.

انتن2.5 فوت اندرو 23 گیگاهرتز مخصوص رادیو دراگون .صفحه مقابل رادوم نام دارد. که سیگنال را ازخودعبور داده وانتن را مقاوم دربرابر باد مینماید

یکی از لوله های ویوگاید ایرفایبر (AirFiber)متصل بر روی برد دستگاه

انواعی از ویوگاید های رادیویی فرکانس های خاص

 

نویسنده : سید محمد جواد شیخ ابومسعودی - شرکت ارتباطات شبکه داده نما
                   
برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و ماکرویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.

شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow