دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

دید مستقیم و غیرمستقیم در لینک وایرلس

دید مستقیم و غیرمستقیم در لینک وایرلس

اینها تصاویری است که مفاهیم دید مستقیم و غیر مستقیم و بیضی فرزنال زون (Fresnel Zone ) ما را در یک ارتباط نقطه به نقطه به تصویر کشیده است.

همیشه برندهای معتبردنیا ادعا نموده اند که ما با دید غیر مستقیم None line of side هم قابلیت کارایی داشته و مشتریان را جذب نموده اند. یکی از برندهای معتبر دنیا و صاحب ادعا از قدیم شرکت موتورولا بوده است که چندسال اخیر به کمبیوم نتورک پیوسته است.در حقیقت هرچه فرکانس بالا رود طول موج کوتاه تر شده و نفوذ پذیری در موانع کاهش یافته و سیگنال ما در برخورد با موانع با شدت بیشتری تضعیف می گردد .اما در عوض درصورت دید مستقیم، فرکانس بالا پهنای باند بالاتر و با مودیلاسیون (Modulation) پیشرفته تر می تواند دیتا انتقال دهد.

 

پس بهترین برند های دنیا هم نمی توانن خیلی فاحش از این قواعد مخابراتی مستثنی باشند و با ترفندهایی از جمله تغییرات در مودیلاسیون و کاهش عرض باند و افزایش توان و کار بر روی حساسیت سیگنال های دریافتی و درنهایت بهره وری از تکنولوژی مودیلاسیونOFDM و دریافت بهتری از سیگنال های منعکس شده و ترفندهای دیگری مثل افزایش بیم انتن و ... توانسته اند ادعاهایی در زمینه Nlos (دید غیرمستقیم )در فرکانس 5 و 6 گیگاهرتز بنمایند.

انصافا شرکت موتورولا به علت سوابق طولانی در امریکا همیشه در زمینه های RF پیشرو بوده و شاید در سالهای اخیر برندهایی مثل میکروتیک (Mikrotik) و یو بی نت (UBNT) در دنیا توانسته اند با تولید محصولات ارزان قیمت و با استفاده از نرم افزارهای قوی بازار برند های قدیمی را تنگ تر نمایند اما هنوز مشتریان صنعتی و نفتی ترجیح میدهن هزینه های گزافی بابت لینک های رادیویی در فرکانس های آزاد پرداخت نمایند.

برای مثال یک لینک 17 کیلومتری با لایسنس لایت رادیوPTP650 به راحتی کل پهنای باند ادعا کرده را که 125 مگابیت برثانیه بوده در تصویر عبور داده است . و دقیقا همین لینک با لایسنس فول به راحتی بیش از 3 برابر به طور کاملا واقعی باند پایدار عبور داده است تا 450 مگابیت برثانیه . متاسفانه تست فول اون تصویربرداری نشد. دقیقا مشخصه رادیو با مودیلاسیون 256QAM بالا امده و همان ظرفیتی که نشان میدهد در تست بار عبور داده است.

لینک 70 کیلومتری بدون الودگی فرکانسی با لایسنس فول تا 330 مگابیت برثانیه. و با لایسنس لایت تا 105 مگابیت برثانیه

این ارتباط تنها با قدرت ارسال 24 دی بی و با دیش 35dbi Wimaxnear برقرار گردیده است در 70 کیلومتر سیگنال 60- روی موتورولا به تیم فنی شرکت داده نما جواب داد و تست با لایسنس دوماه رایگان فول بالای 330 مگابیت برثانیه عبور داد و با لایسنس لایت 125 مگ تحونکات بسیار مهم حاصل از تجربیات:
1.رادیو ptp650 در نوع خود بی نظیر می باشد و میشه گفت در دنیا شرکتی با عرض باند تنها 45 مگاهرتز نتوانسته 450 مگابیت برثانیه پایدار در باند فرکانسی 5 گیگاهرتز ارایه نماید.
2.مهمتر اینکه این شرایط فقط در محیط های غیر نویزی و پاک حاصل خواهد شد و ما اخیرا در محیط شدید نویزی 25 کیلومتری متاسفانه بیشتر از 30 مگابیت برثانیه پایدار نتونستیم جواب بگیریم .
3. طراحی بکهال (BackHaul) و پرظرفیت می باشد و پردازنده دستگاه قادر به پردازش سنگین می باشد.
4. بسیار گران قیمت و با لایسنس فول تا 25 میلیون تومان هر لینک در ایران به فروش می رسد. (اخیرکاهش قیمت لایسنس فول )
5.مشتریان مختص خود دارد و برای این برند هزینه می پردازند هرچند رقبا در محیط های نویزی پیشی گرفته باشند و یا از لحاظ نرم افزاری قوی تر باشند.

برنده رادیوی برتر به علت عبور بیشترین ظرفیت باتوجه به عرض باند کانال. و همچنین بازدهی انالیزکننده فرکانس.

تصویرنمادین از یک ارتباط پرظرفیت بکهال که وظیفه اش دسترسی کاربران بسیار زیادی به شبکه است.

 

ارتباط 245 کیلومتریptp650 که فیلم اون را می تونید از سایت کمبیوم دریافت نمایید.

Cambium-CommConnect-Group-PTP-650-SPECS

دقت شود این رادیو در نوع اترنت گیگابیت با ظرفیت 220 مگ و مدل قدیمی تر با اترنت 100 مگی با ظرفیت 150 مگابیت برثانیه در بازار موجود است.

Epmp 1000 ptp
30 dbm output power
Gps sync
220mbps
Gigabit port
40 mhz mimo

این رادیو منحصرا با چند نوع تکنولوژی نرم افزاری کانفیگ میشود و قابلیت شنود فقط با رادیو از جنس خود را دارا می باشد.
انتن 25 دی بی کمبیون موتورولا که با طراحی تازه و خاص خود نظر مشتریان را جلب کرده و با قابلیت اتصال سری epmp به پشت خود بازار خود را در بین رقیبان هموار کرده است.

حال توصیه ما برای دوستانی که نیاز به خرید محصول ارزان قیمتی از این کمپانی متورولا کمبیون برای ارتباطات پایدار خود می باشند . پیشنهاد ما EPMP1000 مدل 220 مگی با پاور 30 دی بی و جی پی اس داخلی با قیمت زیر 2 میلیون می باشد. جهت درخواست خرید با قیمت ویژه مخاطبان کانال با ما تماس حاصل فرمایید.

نویسنده : سید محمد جواد شیخ ابومسعودی - شرکت ارتباطات شبکه داده نما
                   
برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و ماکرویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.

شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow