دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

اثرآب خوردگی برروی تجهیرات وایرلس به مرور زمان

اثرآب خوردگی برروی تجهیرات وایرلس به مرور زمان

جلوگیری از ورود رطوبت به باکس رادیو(Radio Box) ، یکی مهم ترین مواردی است که رعایت آن الزامیست.

اثرآب خوردگی رادیو لوکو (LOCO) بر اثر مرور زمان

نکته: نفوذ بخار اب چه به دستگاه چه داخل کانکتور ها براثر مرور زمان آسیب میرساند دقت کنید اتصالات یا باکس رادیو استاندارد IP67 باشد این اتفاق براثر سرد و گرم شدن هوا در زمان هایی که رطوبت افزایش میابد بیشتر خود را نشان می دهد.برخی سازندگان به علت صرفه جویی در هزینه تولید ممکن است از باکس های پلاستیکی و نامناسب که قابلیت تبادل حرارتی کمی دارند استفاده کنند.

عدم استفاده از کابل مناسب برای فضای بیرونی موجب نفوذ اب تا پی او ای (POE) و درنهایت اسیب رسانی و زحمت مجدد می گردد

یکی از کابل های مناسب outdoor کابل UBNT مدل SFTP دارای فویل و شیلد (shield )میباشد. که جهت انتقال برق POE تا مسافت های بالاتر از 100 متر نیز توصیه می گردد. حتی برای دستگاههایی همچون ایرفایبر24  (AirFiber) ضروری می باشد زیرا بیش از یک گیگابیت باند همراه با برق را انتقال می دهد.

بارها مشاهده شده عدم استفاده از کابل مناسب جهت رادیوهای وایرلس موجب ریبوت شدن دستگاه در حالتهای اتصال لینک یا هنگام بالا بردن قدرت خروجی رادیو و یا بدتر از آن هنگامی که لینک زیر بار سنگین می رود می شود و در برخی موارد اترنت دستگاه از ابتدا آپ و دان (Up & Down) می گردد. گاهی متخصصین نیز در این مقوله به اشتباه رادیو و انتن را تعویض می نمایند.

این طبیعی است که چیپست رادیویی باتوجه به توان خروجی در هرلحظه امپراژ خاصی را از برد تقضا می نماید و در میکروتیک ها دیده می شود که روتر بورد (Router Board ) خود را فدای کارت نموده و چون امکان تامین امپر مورد نیاز بر روی کابل فراهم نمی باشد ولتاژ کاسته شده و موجب خاموش یا ریبوت شدن برد و رادیو می گردد.

دربیشتر رادیوهای ارزان قیمت پرتوان ، متاسفانه اداپتور کم امپر استفاده گردیده و چنانچه مصرف کننده از کابل ارزان نامناسب برای بیش از 40 متر بین رادیو وPOE استفاده نماید موجب ریبوت شدن یا ناپایداری ارتباط بخصوص در لینک های طولانی مسافت میگردد چون رادیو ها به صورت هوشمند می توانند قدرت خروجی را مدیریت نمایند و زمانی که سیگنال ضعیف می باشد فرمان بالا رفتن TX Power را صادر می نمایند که در رادیوهای حرفه ای و ماکرویو این پدیده بهATPC مشهود می باشد.

 ATPC: (Automatic Transmit Power Control)

یک مقاله در مورد ATCP در اینجا آورده شده است.

 

چنانچه بیش از حد این دو ODU باند 38Ghz را به هم نزدیک کنیم سریعا لینک قطع می گردد زیرا سیگنال از حدمجاز افزایش یافته وامکان کم نمودن پاور دیگر وجود ندارد.

در حرفه ای ها همچون دراگون ویو چنانچه دو انتن را در یک اتاق ببندید به علت قوی بودن سیگنال بیش از حد اجازه ارتباط نداده و لینک را قطع می نماید. سیگنال مناسب ما بین منفی 45 تا 55 می باشد و تنها زمانی که الودگی فرکانسی اجازه لینک خوب ندهد می شود با بهبود سیگنال دریافتی از سطح نویز محیط خود را جدا نماییم.

 

نویسنده : سید محمد جواد شیخ ابومسعودی - شرکت ارتباطات شبکه داده نما
                   
برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و ماکرویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.

شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow