دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

ایرفایبر اولین محصول مایکروویو مایمو 2×2

ایرفایبر اولین محصول مایکروویو مایمو 2×2

ایرفایبر( AirFiber )اولین محصول مایکروویو مایمو 2×2 پرظرفیت 1400 مگ درباند24گیگ جهان

جدید ترین مدل ایرفایبراچ دی با ظرفیت دوگیگابیت برثانیه

طراحی شده جدید در باند 24 گیگاهرتز متفاوت با مدلی قبلی و با سایز و بهره بیشتر آنتن و ظرفیت 2 گیگ واقعی مجموع، و قابلیت کار تا 20 کیلومتر

یک ارتباط بیست کیلومتری و دستیابی به یک گیگ ظرفیت

این رادیو Airfiber 24HD نهایتا در نزدیکی 20 کیلومتر سیگنال چندان جالبی به دست نمی اورد 73- و با این حال نزدیک به یک گیگابیت برثانیه از خود باند عبور می دهد اما با این حال توصیه میکنیم برای رسیدن به ظرفیت های 2 گیگ و سیگنال مناسب از فواصل کوتاه تری برای نصب بهره ببرید. دقت کنید.مکان بدون لرزش دربرابر باد و دید بسیار مستقیم ضروری می باشد زیرا در فرکانس های بالا اثر محوشدن براثر موانع و فاصله بیشتر می باشد.

Airfiber 24 pcb board

 

برد ایرفایبر و ویوگایدهای منتقل کننده سیگنال به دو انتن مجزا

 

 

کل مجموع 1400 مگ ظرفیت ایرفایبرمعمولی در فاصله کوتاه

 

airFiber_instr

برخلاف تصور بیشتر نصابان که خروجی واقعی دستگاهAirFiber24 در باند 24 را حدود 2 وات می دانند باید عرض کرد EIRP (توان تابشی موثر) مجموع خروجی رادیو و آنتن که به فضا متصاعد می گردد در دیتاشیت گزارش شده است و شدت توان ارسال رادیو( متفاوت در هر ویوگاید) بسیار کم می باشد و بنابراین کلا این رادیو در مسافت های طولانی کاربردی نداشته و بیشتر گزارشات خوب متعلق به ارتباطات چند کیلومتری می باشد. البته مدل جدید رادیو24HD که طراحی جدیدی در برد و انتن شده است و با افزایش چند دی بی در بهره (Gain) انتن، تا 20 کیلومتر امکان برقراری ارتباط را (بایک سیگنال حدود 70-) به هرحال فراهم نموده است. اما متاسفانه مدل جدید حدود دوبرابر قیمت عرضه گردیده است.
به طور کلی ایرفایبر24 با توجه به طراحی منحصر به فرد مایموی فرکانس بالا برای اولین بار در دنیا همراه با دو انتن متصل ،ظرفیت بالای انتقال دیتا و قیمت مناسب نسبت به دیگر تولید کنندگان ماکرویو باز مقرون به صرفه می باشد.

ممکنه سوال بپرسید که چرا انتن ها داخل هم طراحی شده و ایا موجب کاهش گین و بهره در انتن بالایی نمی گردد؟؟
جواب: در فرکانسهای بالای 6 گیگاهرتز و در ماکرویوها ، کابل رابط RF به علت افت شدید سیگنال و مهمتر VSWR بالا کاربرد خود را از دست داده و موجب می گردد سیگنال به داخل رادیو منعکس گردد و بجای کابل ،تنها لوله ویوگاید وظیفه انتقال سیگنال به سمت آنتن را برعهده دارد و سازنده مبتکر ایرفایبر درواقع با طراحی عجیب برد مایمو در باند 24و با کوچک و بزرگ کردن بالاجبار دو انتن داخل هم ،بهره مورد نیاز را تامین نموده است. البته متذکر میشویم ویوگایدهایی نرم و انعطاف پذیر و بسیار گران قیمت نیز وجود دارد که در رادیو های مایکروویو کمتر دیده شده و بیشتراوقاتODU مبدل و تولیدکننده فرکانس مستقیما به انتن متصل می گردد.

 
نویسنده : سید محمد جواد شیخ ابومسعودی - شرکت ارتباطات شبکه داده نما
                   
برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و ماکرویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.

شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow