دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

نکاتی در مورد آنالیز آنتن

نکاتی در مورد آنالیز آنتن

تصاویر پترن (زاویه پوشش ) انتن سکتور90 درجه در صفحه افقی و عمودی

Sector 5Ghz انتی که برای پوشش تعدادی مشترک وایرلس به دستگاه مرکزی کاربرد دارد.

 

 

Sector 5Ghz انتی که برای پوشش تعدادی مشترک وایرلس به دستگاه مرکزی کاربرد دارد
این عکس را با سرچ به راحتی میتونید پیدا کنید. توضییح دادن روش دو ساعت زمان میبره اما به راحتی نحوه تابش انتن سکتور در اولی از راست بالا مشخصه سکتور مثل یک نور افکن یک رینگ باریکی میزنه یعنی شاید سیگنال خوبی در محیط افق بده اما برای مثال سیگنال خوب گرفتن از طبقات یک ساختمان بلند میسر نیست یعنی سر انتن بره بالا رینگی از طبقات بالا را نشونه میره و سرانتن بیاد پایین کف خیابون را نشونه میره . مشخصه سطح مقطع زاویه تابش دیگر مثل پترن دیش ، دایره نیست. یعنی اگر یک چاقو پترن را برش بزند یک بیضی کشیده حاصل خواهد شد.
 
فکر کنید یک دوربین از بالای سر سکتور داره زاویه تابش را فیلم برداری میکنه
حالا دقیقا این همون سکتوره اما دوربین داره از کنار پوشش سکتور را فیلم برداری میکنه . مشخصه پوشش در ارتفاع حدود 4 درجه مثل یک انتن دیش است.
 
 
تفاوت دیش با سکتور اینه چه از بالا و چه از کنار نگاه بشه تقریبا یک تصویر دیده میشه . مین لاب توی فرزنال زون شرکت میکنه
 
نکته بعد اینه که بدونید هر انتنی در زاویه تابش یک main lobe و تعدادی side lobe و back lobe که در تصویر زیر امده است دقیقا main lobe اصلی ترین قسمت زاویه تابش است که بیشترین شدت تابش را دارا می باشد و هنگام تنظیم انتن ها می بایست مین لاب دقیقا در جهت انتن مقابل تنظیم شود تا بهترین سیگنال دریافت گردد. البته انتن باتوجه به نوع و کیفیت تابش درجهات دیگری نیز ناخواسته تابش دارد که موجب مزاحمت برای رادیو های مجاور نیز می گردند که ساید لاب در کناره ها و بک لاب در پشت از این دسته هستند. توضیحات بیشتر را در لینک زیر مشاهده فرمایید.
 
اخیرا امکان محدودی از اسپکترام انالایزر در برخی رادیو ها اضافه گردیده است که تنها با اتصال به انتن و در جهت مورد نیاز بتوان دربازه فرکانسی رادیو محیط را انالیز نموده و به نتایج مهمی برای تخمین باند و پایداری دست یافت. برای مثال در دوره اموزشیMTCWE (وایرلس میکروتیک) اسپکترال هیستوروی Spectral History آموزش داده می شود تا متخصصین یک وضعیت کلی از فضای فرکانسی به دست آورند.
وضعیت الودگی حدود4700 تا 6100 مشاهده می شود رنگ قرمز نشانه مزاحمت شدید سیگنال های هم جهت است . و رنگ مشکی بهترین. که دیده نمی شود
تصویر فوق در یک محیط الوده امروز تهیه شد که متاسفانه وضعیت بار عبوری با توجه به قدرت خوب سیگنال بسیار نامناسب و کم بود.
 
این دقیقا سمت مخالف لینک می باشد. رنگها به ترتیب مشکی، ابی، سبز،زرد، قرمز قدرت سیگنال های مزاحم را به تصویر کشیده اند. قرمر :بسیار مزاحم
 
 
آنالیز محیط نویزی در یکی از مناطق عادی تهران.
 
با توجه به آلودگی فرکانسی شدید بازه 5 در کلان شهرها .توصیه می شود با یادگیری نحوه کار با این نوع گزارشات خواهشا مشاوره صحیح در انتخاب دستگاه و انتن و مسیر به مشتری ارایه دهید. هنوز خیلی از همکاران میکروتیکی به علت عدم گذراندن دورهMTCWE با اسپکترال هیستوری آشنا نبوده و راه حل مناسبی با توجه به محیط به مشتریان ارایه نمی نمایند.
 
در پی مطالب گذشته و اهمیت موضوع ، باتوجه به اینکه روش دستیابی به این نوع تصاویر فرکانسی از طریق ترمینال میسر است دستورات لازم برای گزارش اسپکترام کل بازه فرکانسی در زیر آورده شده است:
 
 
interface wireless spectral-history wlan1 range=5ghz
 
تاکید موکد میکنیم شناخت محیط و جهت فرکانسی ،از لحاظ ترافیک و الودگی بسیار مهم می باشد و کانال های اشغال شده بدون تعارف حتی برروی گران ترین رادیو ها نیز تاثیر میگذارند و موجب کاهش باند می گردند. در تصویر اخری متعلق به شهر اصفهان، رنگ خاکستری بدترین رنگ می باشد که نشان میدهد مزاحمت هایی با قدرت بالاتر از 30- در محدوده 5700 تا 5800 مگاهرتزی داریم که بسیار وحشتناک هست.
 
برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و ماکرویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.
 

شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow