دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

پروژه موفقیت آمیز مایکرویو با ظرفیت ۸۱۰ مگابیت( TCP) روی دریا

پروژه موفقیت آمیز مایکرویو با ظرفیت ۸۱۰ مگابیت( TCP) روی دریا

پروژه موفقیت آمیز مایکرویو با ظرفیت ۸۱۰ مگابیت( TCP) روی دریا توسط تیم فنی شرکت داده نما در هفته گذشته اجرا گردید .

پروژه موفقیت آمیز مایکرویو با ظرفیت ۸۱۰ مگابیت( TCP) روی دریا توسط تیم فنی شرکت داده نما در هفته گذشته اجرا گردید . شاید برای اولین بار فرکانس ۱۸ گیگاهرتز در فاصله ای نزدیک به ۲۵ کیلومتر بر روی دریا و در شرایط آب هوایی خلیج فارس و با ظرفیت کامل ۸۱۰ مگابیت برثانیه به کار گرفته شده است. استفاده از فرکانس هایی با طول موج کوتاه نزدیک به یک و نیم سانتی متر در آب و هوای شرجی بسیار سخت می باشد .زیرا فیدینگ وتضعیف سیگنال در فرکانس های بالا بسیار بیشتر و سریعتر اتفاق می افتد. لذا کنترل و تثبیت سیگنال دریافتی در ساعات گرم و جلوگیری از انعکاس سطح دریا بسیار مشکل و پیچیده است و اغلب کارشناسان توصیه به فرکانس هایی پایین تر و طول موج بلند تر می نمایند.

جهت انتشار سیگنال بر روی دریاجهت انتشار سیگنال بر روی دریا

فاصله گرفتن از سطح داکتینگ و بخار روی دریا

فاصله گرفتن از سطح داکتینگ و بخار روی دریا

حفظ سیگنال روی دریا و ساعات گرم شرجی بسیار حایز اهمیت می باشد. هرچه عرض کانال گسترده تر می گردد ظرفیت افزایش میابد اما تغییرات سیگنال دریافتی روی دریا مرتب زیاد می گردد . و بهینه کردن سیگنال با تنظیم دقیق انتن ها و دستی کردن قدرت خروجی رادیو و مدیریت درست مودیلاسیون های مختلف در همان عرض باند هنر متخصص ماکرویو می باشد که بتواند دربرابر حملات انعکاسی و کاهش سیگنال مبارزه نماید.

مانیتور کردن سیگنال در ساعات مختلف شبانه روز در روز های اولیه بسیار مهم می باشد. ظرفیت ها بعضا دستخوش تغییرات می گردد و این اتفاقات در ظهر به حداکثر می رسد لذا کنترل لینک در ساعاتی که هوا به شدت گرم شده و دریا آرام می باشد بسیار دقت عمل و حوصله می خواهد. توصیه میگردد تا ۳۵ دی بی فیدمارجین یا احتیاط در کاهش سیگنال برای خودتان در نظر بگیرید و یا با کاهش عرض کانال و مدیلاسیون و افزایش قدرت خروجی ODU در برابر تضعیف سیگنال در شرایط فورس مبارزه نمایید.

ظرفیت مجموع حدود ۸۰۰ مگابیت برثانیه و مدیلاسیون ۵۱۲ کوام در یک ارتباط 1+0 ماکرویو

تست ظرفیت واقعی لینک با دو روتر قدرتمند میکروتیک. ظرفیت یک طرفه دقیقا مشابه با ظرفیت تضمین شده در لحظه دستگاه ماکرو

بستن صحیح پلاریزاسیون ورتیکال

مهمترین نکته در لینک های مایکرویو فرکانس بالا در خلیج فارس تشخیص صحیح و درست علت لحظه ای تغییرات سیگنال می باشد. یعنی اینکه ممکن است شما برنامه ریزی تان بر اساس آسیب های دریا باشد لذا هوریزانتال به شما بیشتر کمک میکند اما چناچه تشخیص دهید اثرات شرجی بودن و تراکم ذرات آب درهوا شما را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد لذا انتشار ورتیکال و عمودی ناجی شما خواهد بود. اینکه چطور از برخورد سیگنال های منعکس شده از دریای ارام در آنتن مقابل خود را پنهان و محفوظ نگه دارید خود نیاز به تخصص و تجربه دارد و بستگی به محیط نصب طراحی میگردد. جلوگیری از لرزش انتن ها و تشخیص زمان مناسب تیونینگ خود حایز اهمیت می باشد. درپایان توصیه میکنیم جهت پایداری بیشتر و اطمینان خاطر، ارتباطات خود را به روش 1+1 با انتن مجزا و رعایت فاصله مجاز تجهیز نمایید.
با تشکر از حسن توجه شما مخاطبان گرامی

 برای اطلاع از فن آوری های نوین ارتباطی شبکه های وایرلس و مایکروویو و مراکز تلفنی تحت شبکه از کانال تلگرامی ما به آدرسهای Wireless_tech@ و Voip_Tech@  دیدن فرمایید.


 1668,    09  خرداد  1395 ,   تکنیک های وایرلس

نظر دادن

شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow