دفتر اصفهان : 36618510-31-0098
دفتر تهران : 12-88538411-21-0098

 aparat

تکنیک های وایرلس

رفع مشکل اختلال فرکانسی در باند 5 گیگاهرتز

رفع مشکل اختلال فرکانسی در باند 5 گیگاهرتز

با سلام خدمت مخاطبان گرامی ،مطلب جالب و جدیدی در مورد ارتباطات مایکرویو را امروز برایتان قصد داریم به رشته تحریر در آوریم .با ما همراه باشید 

همانطور که اطلاع دارید باند آزاد فرکانسی ۵ گیگاهرتز در کشور مابه علت تداخل بسیار در بیشتر شهرهای های بزرگ ما عملکرد خود را عملناز دست داده است بخصوص در تهران بزرگ،   SNR (نسبت شدت سیگنال ما به نویز)در بیشتر جهت ها کاهش پیدا کرده است و ظرفیت لینک ها کاسته شده و مرتبمشترک مجبور به تغییر کانال مورد استفاده  و تقویت رادیو و یا بهره آنتن می باشدو این خود موجب گردید نظارت بر باند آزاد توسط سازمان مقرارت رادیویی افزایشیابد و قوانین استفاده در سالهای اخیر تغییر نماید.

تصویری شماتیک از تداخل فرکانسی

 

چنانچه در یک سالن کنفرانس قرار باشه همه با هم صحبت کنندمستمع نمی تواند صدای سخنران را به خوبی بشنود و مرتب می بایستصدای خود را بلندتر نماید تا مستمع هم بتواند بشنود و چنانچه کار بالا بگیردهیچکس صدای دیگری را کامل و مفهوم نخواهد شنید. استفاده از رادیوهایپرتوان و انتن با بهره و گین بالاتر در شهرهایی همچون تهران نیز موجب گردیدهکه هرکس سطح سیگنال خود را نسبت به نویز محیط افزایش دهد و قدرتبیشتری در کسب کانال به دست آورد و ظرفیت خود را افزایش دهد امادیری نمی پاید که سیگنال قوی تری از جانب دیگرانمزاحمت و تداخل را افزایش می دهد.

 

 

 

اسپکترام سه بعدی نمایش تداخل Wifi 

 

خب در شرایط کنونی تداخل فرکانسی در باند های آزاد و باتوجهبه اهمیت ارتباطات در سرعت تولید و اشتغال، راهکارهایی می تواندمورد توجه مسئولین محترم باشد:


۱-گسترش بسترهای زمینی پرظرفیت و جایگزین ارتباطاتبیسیم که زمانبر و پرهزینه می باشد .


۲.سهولت در مجوز باندهای فرکانسی بالا و پرظرفیت و بافیدینگ بالا (محو شدگی شدید) و توان تابشی و زاویهکم که تداخل فرکانسی را کاهش می دهد. همچون ۴۲ تا ۶۰ گیگاهرتز و یا ۷۱ تا ۸۶ گیگاهرتر


۳. سهولت در مجوز باندهای آزاد جدید همچون ۲۴ گیگاهرتز و به خصوص ۱۷ گیگاهرتز و باتوان و عرض کانال استاندارد که تداخل برای مراکز مهم مخابراتی و باندهای مجوز دار به وجود نخواهد آورد.


۴. سهولت درمجوز سوپرچنل های باند۵ گیگاهرتز که کمی قبل و بعد از بازه فرکانسی را برای استفاده از تجهیزات ارزان قیمت برای مشترکان مجاز می نماید.


۵. سهولت و سرعت در ارایه مجوز licensed band ها برایشرکت های بزرگ سرویس دهنده FCP جهت انتقال ظرفیت بالا در مراکز اصلی توزیع که امکان زمینی موجود نمی باشد. باندهای ۱۳ و ۱۸ و ۲۳ و ۳۸ گیگاهرتز باتوجه به شرایط شهری و فواصل لینک ها و موجودی کالاها در ایران می توانند مشکل گشا باشد و سرویس دهنده مجبور نباشد چندین کانال ازاد را آلوده نماید و جهت توزیع اصلی فرکانس نامناسب و ناپایدار به کاربگیرد.


نوشته : مسعودی-شرکت داده نما

 

 

 

 


 مرجع تکنیک های آموزشی شبکه های بیسیم و مایکروویو  


 


نظر دادن

شرکت ارتباطات داده نما فعالیت ابتدایی خود را درزمینه خدمات فناوری اطلاعات در سال 1380 آغاز نمود و از سال 81 در زمینه تامین و فروش تجهیزات اکتیو شبکه های رایانه ای (سیسکو و تجهیزات وایرلس) به صورت گسترده شروع به فعالیت نمود.

 

آدرس کانالهای WIRELESS_TECH@ وVOIP_TECH@ شرکت داده نما

آدرس دفتر اصفهان : خیابان رحیم ارباب - نبش چهار راه رکن الملک - پلاک 238
تلفن : 12-36618510-031
فکس : 12-36618510-031
 
آدرس دفتر تهران : خیابان مطهری - خیابان شهید علی اکبری (پارسا) - پلاک 83 - طبقه سوم - واحد 7
تلفن: 12-88538411-021
فکس : 88766762-021
از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.
bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow