Voip عصر جدیدی  در ارتباطات تلفنی:

VoIP برگرفته از Voice over Internet Protocol به معنای انتقال مکالمات تلفنی بر روی شبکه دیتا (Ethernet) است، همچنین در این مکانیزم امکان استفاده از اینترنت برای مکالمات تلفنی فراهم می­شود. در مقابل خطوط تلفن سنتی­، VoIP از فناوری دیجیتال استفاده می­نماید (VoIP یک روش برای تبدیل سیگنال­های آنالوگ صوت به داده­های دیجیتال است) و نیازمند یک اتصال Broadband نظیر DSL است. این روش مجازاً رایگان بوده و برای­ برقرای ارتباطات تلفنی در هر جای دنیا استفاده می­شود و فقط کافی است هزینه ISP پرداحته شود. یکی دیگر از منافعی که برای شرکت­های دارای VoIP می­تواند وجود داشته باشد این است که شعب سازمان­ها می­توانند در سرتاسر دنیا پراکنده شده باشند و نیازی به مجتمع بودن آن­ها نیست.

مزایای استفاده از VoIP نسبت به PSTN:

این سرویس برای انتقال مکالمات از طریق شبکه داده به جای شبکه سنتی مخابراتی ایجاد شده است. در زمان استفاده از خطوط PSTN ، کاربران عملا” هزینه زمان استفاده شده توسط شرکتی که مدیریت خط­­ PSTN را برعهده دارد را پرداخت می­نمایند و هر اندازه که بیشتر با تلفن صحبت نمایند هزینه بیشتری را نیز می­بایست پرداخت نمایند. علاوه بر این، نمی­توان بطور همزمان با بیش از یک شخص گفتگو نمود. در فناوری VoIP می­توان هر زمان و با هر تعداد شخص گفتگو نمود. کافی است که در آن مقطع زمانی سایر افرادی که شما می­خواهید با آنان گفتگو نمائید نیز به اینترنت متصل شده باشند. مکالمه برقرار شده تا زمان دلخواه ( مستقل از هزینه­های مربوطه) می­تواند ادامه یابد. علاوه بر این، می­توان در یک زمان با چندین نفر گفتگو نمود. این نکته نیز دارای اهمیت می­باشد که تکنولوژی Voipبا کوچکترین تغییر در ابزارهای سنتی قابل راه­اندازی می باشد.

مزایای دیگر VoIP:

امروزه برای برقراری ارتباط تلفنی راه دور اغلب از تکنولوژیی به نام VoIP استفاده می­شود. در واقع روشی که با آن می­توان ارتباطات هم زمان چه به صورت صوت، تصویر و… را برقرار کرد. از آن جایی که با استفاده از VoIP شما از هر جایی که به پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید، می­توانید ارتباط برقرار کنید، کاربران می­توانند هنگام مسافرت ATAها یا Analog Telephone Adaptor (که وظیفه تبدیل سیگنال آنالوگ خروجی تلفن استاندارد و تبدیل آن به سیگنال دیجیتال را بر عهده دارد) و یا IP Phoneهایشان را همراه داشته باشند و به تمام خدماتی که تلفن خانگی شان ارائه می­دهد دسترسی داشته باشند. برخی افراد از یک    Soft Phone برای دسترسی به سرویس­VoIPشان استفاده می­کنند. یک Soft Phone یک نرم افزار ویژه است که سرویس VoIP را به کامپیوتر یا Laptop شما Load می­کند. این برنامه­ها این امکان را به شما می دهد که از طریق Laptop تان از هرجای دنیا، توسط یک پهنای باند مناسب، ارتباط تلفنی برقرار کنید، این در حالی است که اغلب شرکت­های تلفنی سنتی هزینه سرویس­های اضافی را در صورت حساب شما می­گنجانند، در حالی که اگر از سرویس­دهنده­های VoIP استفاده کنید، این سرویس­ها، استاندارد به حساب می­آید. سرویس­هایی مثل:

  • Caller ID
  • Call Waiting
  • Call Transfer
  • Repeat Dialing
  • Return Call
  • Three-way Dialing

بعضی از سرویس دهندگان VoIP مزایای بیش­تری در مورد فیلتر­کردن تماس­های تلفنی ارائه می­دهند. این قابلیت­های اضافی به شما این امکان را می­دهد که در مورد چگونگی انتقال تماس­های تلفنی بر اساس اطلاعات Caller ID تصمیم­گیری نمائید:

  • انتقال تماس تلفنی به یک شماره تلفن خاص (Forwarding)
  • ارسال مستقیم تماس به Voicemail
  • امکان سرویس در دسترس نبودن مشترک و …

بسیاری از سرویس­های VoIP امکان بررسی Voicemail شما را از طریق اینترنت و یا توسط فایل پیوست نامه الکترونیکی که به کامپیوتر یا PDA شما ارسال شده است را می­دهد. برای مدیران شبکه، سیستم تلفن    VoIP به این معنی است که به جای دو شبکه تنها با یک شبکه روبرو هستند. جابجایی سیستم VoIP نیز به آسانی صورت می­گیرد. این بدین دلیل است که اکثر سیستم­های تلفن مورد استفاده در شبکه VoIP دارای رابط Web بوده و به­راحتی توسط مدیر شبکه قابل مدیریت هستند. در سیستم VOIP، پروسه MAC (Move, Add, Change) به راحتی قابل انجام خواهد شد و لازم نیست برای هر بار انجام MAC با سرویس­دهنده­تان تماس بگیرید. تمام این­ها به معنای هزینه کم­تر برای سازمان شما­ می­باشد.

مکالمات تلفنی مبتنی بر IP، تفاوت‌های بنیادینی با ارتباطات داده دارند و کیفیت این مکالمات ارتباط تنگاتنگی با کارایی شبکه دارد، به‌ طوری ‌که هرگونه تاخیر در تبادلات سطح شبکه، افت کیفیت محسوسی را به همراه خواهد داشت. التزام مدیران شبکه به ارتقای کارایی LAN، خطوط و تجهیزات دسترسی به شبکه گسترده و به‌کارگیری ابزارهای مدیریت و کنترل کیفیت، شرط موفقیت پروژه‌های VoIP است.