میکروتیک پیشرو درشبکه های

میکروتیک پیشرو درشبکه های

تنها تجهیزی هست که حتی با این حجم فروش گسترده در اروپا و آسیا حتی برای شرکت های چینی ارزش تقلب و تولید fake اقتصادی نمی باشد. مهمترین مزیت میکروتیک بروز رسانی مرتب نسخه های نرم افزاری می باشد که فرصت تولید متقلبانه و غیر اصلی را از دیگران گرفته است.

دوره های میکروتیک به صورت کمپی و ۲ الی ۴ روزه برگزار می گردد و چون افراد شرکت کننده هر کدام شخصا در فاصله های کوتاه، تمامی مطالب استاد را با روتر شخصی تجربه کرده و عملی کار می کنند کلاس خسته کننده و نا کارامد نخواهد بود. سرفصل و اسلایدهای کلاس توسط خود کمپانی در اختیار اساتید رسمی میکروتیک در دنیا قرار می گیرد. امتحانات رسمی و با مدرک بین المللی پس از برگزاری آزمون و پاسخگویی به حداقل ۶۰ درصد سوالات اعطا می گردد.

اولین دورهMTCNA می باشد که شاید دوره ای جامع و عملی کار با قابلیت های مسیریابی ،وایرلس و حسابرسی، کنترل باند و … می باشد که بیشتر کاربران عادی با گذراندن دوره های بعدی را  صرف نظر می نمایند چون اشنایی بسیار مناسبی با ابزار ها در کمتر از ۴ روز و فشرده و LAB های متنوع برای شرکت کنندگان فراهم می نمایند. اما متخصصین جهت اشنایی حرفه ای با مباحث، دوره تخصصی هر رشته ای را جدا گانه دنبال می کنند. مثلا دوستان وایرلسی برای کاربا اسپکترام (Spectrum) و MESH و کانفیگ (Config) حرفه ای دوره MTCWE را خواهند گذراند و دوستان متخصص مسیریابی (Routing) هم دورهMTCRE را خواهند گذراند.

دوره های میکروتیک طبق پیش نیاز

MTCNA پیش نیاز تمام دوره ها

در کشور ما نیز درسالهای اخیر محصولات میکروتیک رشد بسیار گسترده ای را به علت قیمت ارزان و کیفیت قابل قبول و امکانات بسیار، دست یافته است. طبیعتا برای کنترل باند و ارتباطات وایرلس بسیاری از سازمانهای خصوصی و دولتی از این برند به صورت سخت افزار یا نرم افزار استفاده گردیده است. لذا کلاس های این کمپانی به علت فشرده بودن و بازارکار گسترده، علاقه بسیاری از دانشجویان را به سمت خود جذب نموده است و تنها پیش نیاز شرکت در دوره مقدماتی میکروتیک، دوره+ NETWORK می باشد. و چون تجهیز ارزان و قابل خرید توسط دانشجویان می باشد حتی بعد از کلاسها نیز افراد علاقه مند تخصصی با دستگاه کار می نمایند.

برند روتر بورد مخصوص سخت افزارهای کمپانی میکروتیک

داخل دستگاهccr1036-12G-4s یک مسیریاب و روتر قدرتمند میکروتیک با پردازنده ۳۶ هسته ای و ترکیبی از درگاه فیبرنوری و گیگابیت اترنت …

برگزاری دوره عملی و امتحانات میکروتیک در اندونزی

از مهمترین دلایل رشد  محصولات میکروتیک  در ایران می توان به قیمت بسیار مناسب و کارایی بالا و وجود تعدادی از اساتید رسمی و بین المللی میکروتیک برای برگزاری  امتحانات و کلاس ها در ایران اشاره نمود. همچنین امکان جایگزینی و تعمیرات به علت گستردگی شبکه فروش و رقابت ،درسالهای اخیر این محصولات را بسیار در دسترس شرکت ها قرار داده است.

کنترل پهنای باند اینترنت و ایجاد محدودیت  برای کاربران و اطلاع از میزان مصرف حجم دیتا یکی از پرکاربردترین سناریوهای میکروتیک

امروزه در شرکت ها و بنگاه های اقتصادی کوچک امکان پرداخت هزینه های چند میلیونی برای خرید تجهیزات حرفه ای سیسکو برای مسیریابی کمتر گردیده و گرایشات به سمت روترهای میکروتیک با قیمت های پایین بسیار افزایش یافته است. لذا متخصصین شبکه به اجبار اشنایی به تنظیمات میکروتیک را دردستور کار خود قرارداده اند.

نمایی از استفاده های میکروتیکی

یک پل ارتباطی وایرلس بین دو شبکه به وسیله  رادیو های ارزان میکروتیک

انتقال فرضی وایرلس دوربین تحت شبکه توسط میکروتیک ، باتوجه به مسافت انتن و رادیو تغییر می کند.

به طور کلی میکروتیک سالانه محصولات سخت افزاری متنوعی را به سبد کالایی خود اضافه می نماید.و این پویایی همگام با کنفرانس های متعددMuM در کشورهای مختلف و کلاسهای متعدد جهانی خود یکی از عوامل پیشرفت میکروتیک از یک کشور کوچک اروپایی گردیده است. معمولن کمپانی میکروتیک در هیچ نمایشگاهی در دنیا شرکت نمیکند و یک دلار تخفیف بیرون از لیست توزیع وجود ندارد و هر میزان هم مشتری بزرگی باشی اهمیت چندانی ندارد وباید در نوبت تحویل بمانی و میکروتیک درخواست های  کانتینری بسیاری از سمت عوامل توزیع اروپا و خاورمیانه ماهیانه دارد.

همایشMUM میکروتیک

همایش میکروتیک سالیانه چندین بار درکشورهای متعدد اجرا می گردد و طبق برنامه از قبل مدرسین میکروتیک میتوانند یک مطلب جدیدی را با هماهنگی مدیران میکروتیک درکمتر از یک ساعت اجرا بگذارند. در بیرون از سالن شرکت هایی که کالاهای مکمل میکروتیک تولید نموده اند با اخذ یک میز میتوانند به معرفی و تبلیغ محصول خود بپردازند. گاهی در روزهای قبل و بعد همایش دوره های تربیت مدرسین در برخی کشورها با اعلام قبلی برگزار میگردد.

میکروتیک در زمینه تولید محصولات وایرلس برد و کارت های رادیویی بسیار مبتکر بوده و به کاربران اجازه داده تا با مونتاژ محصول دلخواه خود در باکس های متنوع کاربردهای متفاوتی به عنوان ap های چندگانه یا ptp یا تکرارکننده باتوجه به نوع پروژه داشته باشند.

ستفاده از روتربرد میکروتیک سری ۸۰۰ RB800 و دوکارت رادیویی وایرلس برای مونتاژ رادیوهای اکسس پوینت یا تکرارکننده

مونتاژ برد میکروتیک داخل انتن باکس فلت جهت یک ارتباطptp یاptmp

رادیوهای باکس شده توسط خود میکروتیک

در سالهای اخیر میکروتیک میزان تولیدات وایرلسی پک شده خود را افزایش داده و با قیمت های پایین عرضه نموده است برخی با ظاهر پلاستیک و برخی در باکس های فلزی مونتاژ گردیده اند چنانچه کاربران نیاز به مونتاژ دلخواه محصول نیز داشته باشند هنوز هم این امکان فراهم هست و میتوانند از برد میکروتیک و کارت رادیویی از کمپانی های تخصصی دیگر برای بهبود کار در شرایط نویزی و ظاهر بهتر بهره ببرند. از مهمترین اتفاق در ماههای اخیر تایید برخی محصولات کلیدی وایرلس میکروتیک توسط سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی ایران بوده که همواری گسترده ای را در استفاده ارزان و کارامد از محصولات وایرلس در ایران فراهم نموده است.
باتشکر از حسن توجه شما.

نوشته : سیدمحمدجواد شیخ ابومسعودی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.